Supernatural RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayat bu -mu?

2 posters

Hayat bu -mu? Empty Hayat bu -mu?

Mesaj tarafından Lee Eun Hie C.tesi Ara. 25, 2010 12:31 am

Kimin istedikleri gerçek olur ki?En son ne istedinde gerçek oldu?istediklerimin önüne hep engel konuldu.Hep bir kısıtlama yapıldı.Ya da bir baskı...Ruhum adeta uzaklara gitmiş bana dönmemek için ordakilere yalvarıyor gibiydi.Çoğunlukla kötü şeyler olurdu bana.Örneğin şu an önüme kusan 57 yaşında bir kadın.Kadının beti benzi atmış, kemikleri ile nerdeyse aynı renk olmuştu.Ve bunun iyi birşey olmadığını biliyordum.Test sonuçlarına baktığımda kadının anemi olduğunu gördüm.
"Bayan Storm.Lütfen sakin olun.Sanırım ne olduğunu bulduk."Kadın öksürmenin ardından -ki bu öksürmenin anemi ile bir alkası yoktu.Sadece yaşının verdiği sorunlardı- Benimle konusmaya başladı.
"Neymiş Pe-peki?"
"Ben Anemiden şüpheleniyorum ki bize anlatığınız şikayetler yorgunluk, bitkinlik, kas zayıflığı, hareket sırasında soluksuz kalma, kalp çarpıntısı,iştahsızlık, baş ağrısı ve sinirliliktir. Tabiki bunlar doğrudan kansızlık belirtileri değildir.Başka hastalıklarında belirtileri olabilirler.Ama bu Anemi.Eminim"
"Ane- ne?"
"Anemi kansızlık demektir.Kandaki hemoglobin yoğunluğunun normalin altına düşmesi olarak tanımlanabilir. Kanın demir içeren proteini olan hemoglobin akciğerlerden dokulara oksijen taşır ve kana kırmızı rengini verir. Hemoglobin atardamarlarda olduğu gibi oksijene doymuş durumda bulunduğu zaman parlak kırmızı bir renk alır; toplardamarlarda olduğu gibi az oksijen içerdiğinde ise koyu kırmızı renktedir."Kadın bana sanki matematik öğretmenin anlattığı şeyleri anlamayıp tekrar tekrar soran masum gözlerle bakıyordu.Gülümsedim
"Ama ben sadece grip olmuştum.Başka bişeyim olduğuna emin misiniz?Ayrıca dediklerinden de hiç birşey anlamadığımı söylemem lazım"
"Kansızlık genelde grip gibi basit hastalıklarla ortaya çıkar.Merak etmeyin çok ileri bir safhada değil.Sadece 1-2 gün daha sizi burda bekleteceğiz.Evinize gittiğinizde Kuru üzüm ve bitki çayları içmenizi önerebilirim.Kısa zamanda iyileşeceksinizdir."dedim ve kapıdan çıktım.Jesse hemen yanıma geldi.Parfüm kokusu 3 metre öteden geliyordu ve hiç hoşuma gitmese farklı bir çekiciliği vardı
"4023 numaralı odada bir kadın var.Kan tahlilleri hamile olmadığını söylüyor fakat kadın hamileyim diyip duruyor.Ona birtürlü anlatamadımve kafayı yeme derecesine ulaşmış bulundum.Senin ikna kabileyetin daha fazladır.Lütfen beni bu beladan kurtar."

"Belkide gerçekten hamiledir."
dedim Jesse ye korkunç bir bakış attım.Bir anda gözleri büyüdü.Hoşuma gitmişti.
"Ne?Olamaz.Yo yo yo bunu bana yapamazsın.O kadından Kanı alana kadar neler yaptım bilemezsin."
Odaya gelmiştik.sadece bir kaç metre önümdeydi
"Hadi ama yapma bu kadar kötü..."
Olamaz diyecektim ki kadını gördüm.Kilolu zenci bir kadındı ve kan almaya çalışan hemşirelere vurmaya çalışıyordu.
"Hey hey hey!!Neler oluyor.Hanımefendi sakin olur musunuz lütfen?Sadece kan alacağız."
Kadın hiç konuşmadı ve kafasını diğer yöne çevirdi.
"Bakın Doktor Jesse kan tahlillerinde hamile olmadığını gördüğünü söyledi.Ama kan tahlilleri yanlış çıkabilir.Eğer kan almamıza izin verirseniz..."

"O adam -jesse yi göstererek- benden kan aldıktan sonra her tarafım kızarmaya başladı.Ve biliyor musun?Şimdi gidiyorum ayrıca kan da vermiyorum"
Jesse ye döndüm.Şok olmuştum.Jesse ne yapmış olabilir ki?
"Jesse?Sen kadından kan aldığında birşey var mıydı?"
"Hayır yoktu.ayrıca kadın gerçekten gidiyor onu durdurmayacak mısın?"Kafamı çevirdim ve hızla gitmeye çalışan kadına doğru baktım
"Bayan...Hey 1 dakika bekler misiniz?"
"Beklemem için tek 1 şey söyle"
Dondum.Ne söyleyebilirdim ki?Vucudunda anormal kızarıklıklar varsa bunun nedenlerini sayabilirim ama hiç birini anlamayacaktır.
"Vucudunuzda kızarıklıklar olduğunu söylediniz.Nedenini öğrenmek için..."
"Nedeni seni neden bu kadar ilgilendiriyorki?"
"Çünkü ölebilirsin."
"Umrumda değil!!!""Peki ya hamileysen?Karnındaki bebekte mi umrunda değil."
Kadın sustu.Haklı olduğumu anlamıştı.
"Jesse bana yardım eder misin?"
"Ee-Evet."
Önce kadından kan aldık şimdi ise test sonuçlarının çıkmasını bekliyorduk.İşte yanımda oturuyordu.Sarı saçları ve renkli gözleriyle bana bakıyordu.
"Ne?"dedim soran bir tavırla
"Çok...Güzelsin"
"Bunları konusmayalım lütfen.Muhabbetin nereye gideceğini biliyorum.Ve istediğimi sanmıyorum"
"Seni seviyorum.Seni seviyorum.Seni seviyorum"
dedi ve gülümsedi.Dalga geçiyordu.Bende gülmeye başladım.
"Bunun bana kaç kere sevip sevmediğini söylemekla alakası yok.Burası bir Hastane.Lütfen çıkış saatini bekle."dedim alaycı bir tavırla
"Emredersiniz efendim.O zaman çıkış saatinde benimle yemeğe çıkar mısınız"
"Peki ,Beyefendi.William ve Claire ide alalım"
dedim ve çıkan test sonuçlarını aldım.Kendi kendine mırıldanıyordu.Gülümsedim ve sonuca baktım
"Na-Nasıl yani?Kadında alerjik deri hastalığımı var?Bu kadar mı?Tamam o zaman.Ben 'vahşi' hastanın yanına gidiyorum"
"Bende Çevresel bir etki olup olmadığını anlamak için evine.Fakat...Anahtarları?"
"Ben halederim"
Kadının yanına gittim.Olanları anlattım ve anahtarını istedim.Fakat Jesse ye Bir katıl ve aynı zamanda bir Hırsız gibi bakıyordu.Gülmemk için kendimi zor tutsamda Kadını ikna ettim ve anahtarlarını alarak Jesse ye verdim.Kadın adresi söyledi ve Will i alıp gitti.Bende diğer odalardan birine yöneldim ve kapıyı açtım...

Jesse

Kadının verdiği adrese gittiğimizde bulduğumuz tek şey bir baraka 7 tane çocuk ve yırtık pırtık elbiseler.Tam bir mikrop yuvası.İçeri girmem gerek yoktu kadında çveresel etkilere dayanan deri hastalığı vardı.
"Ah...tanrım burası iğrenç kokuyor."dedi Will.
"Dostum ne yapabilirim?Buraya parfüm sıkamazsın heralde olan tek sey..."
"Daha beter bir koku mu?Yani senin parjümün mü?Ah yok almayayım dostum sağol."
Aldırmadım ve içeri girmeye çalıştım ama çocuklar içeri sokmadı.
"İçeri bakmamız gerekiyor çocuklar.Anneniz için."
"Annemi?Bizim annemiz yokki.Biz burayıda kendimiz yaptık.Anne yada baba yok bizde."

Şok oldum.Ne?Kadın yanlış adres mi vermişti?Bu kadını Sinir olmaya başlamıştım bile.Hastaneye geldiğimizde Clarette nin yanına gittim.Hala kadının yanındaydı.Öyle saf ve temiz duruyorduki.Herkese yardım etme çabası içersinde...Ama bu bir gün ona kötü patlayacaktı...

Clarette

Hasta yanlış adresi vermişti ve insanların böyle şeyler yapamasına sinir oluyorum.Kadını başka bir doktora yönlendirdim ve hastaneden çıktım.Çok yorulmuştum.Arabama binecektim ki biri gözlerimi kapattı.Ellerine dokundum.Sıcacık ve yumuşaktı.Tahminimce bu Jesse'ydi.ellerini tuttum ve yüzümden çektim ve arkama döndüm.Bana bakıyordu v eçok tatlı gözüküyordu.Parmak ucunda kalktım ve dudaklarına bir öpücük kondurdum.Kızarmıstı ve donup kalmıştı.Kalp atışlarını burdan duyabiliyordum.Gülümsedim ve arabaya binip evime gittim.Kendimi yatağıma attım ve sabahın güneşlerinin beni ele geçirmesi beklerken uyuya kaldım...

Rp Out:
bu rp aslında bitmedi.Ama acil karakteri açmam gerekiyordu o yüzden yarım bırakıyorum.

Lee Eun Hie

Hayat bu -mu? Empty Geri: Hayat bu -mu?

Mesaj tarafından Victoria Huffington C.tesi Ara. 25, 2010 6:01 pm

Kurgu ~ 15
Betimleme ~ 15
Renklendirme ~ 4
Uzunluk ~ 10
Akıcılık ~ 15
İmlâ ~ 18

Toplam ~ 77!

Değişik, Housevari bir kurgu olmuş. Sevdim. Fakat yazarken çok araştırma gerektiren RP türlerinden biri bu da. Şöyle ki, anemi tehlikesi çok az bir hastalıktır. Bende var, tanıdığım dört kişide daha var ve beşimizden çıkardığım sonuç ile, kimsenin anemi yüzünden hastanede yatmak zorunda kaldığını sanmıyorum şahsen.
Victoria Huffington
Victoria Huffington
Yönetici ~ Avcı
Yönetici ~ Avcı

https://supernaturalrp.yetkinforum.com

- Similar topics